You are here:

Sincan-Ankara-Kayaştren Hattının Yeniden İnşa Edilmesi İşi (Başkentray)

Sincan-Ankara Arası Elektrifikasyon (Katener) Demontajı, Sincan-Ankara Arası Sinyalizasyon Demontajı ve Sincan- Ankara Arası Kablo Öteleme

projesi (Sincan- Ankara-Kayaş hattının yeniden inşa edilmesi) Elektrifikasyon sistemleri işi kapsamında 69 km Katener hattının demontajı ve varyant hattının inşası gerçekleştirilmiştir.

Elektrifikasyon (Katener) Sistemi İşleri

Bu projede, İstanbul-Eskişehir-Konya- İzmir -Afyon yönünden Ankara’ya gelen yolcu ve yük trenlerinin YHT ve Konvansiyonel hatlarla yurdumuzun doğusuna bağlantısı hedeflenmiştir. Sincan -Ankara-Kayaş ana İstasyon olmak üzere 24 istasyondan oluşan proje 36 km uzunluğunda 2 YHT hattı, 2 Konvansiyonel hattan oluşmaktadır. Yan yollarla birlikte 160 km Elektrifikasyon hattını içermektedir. Elektrifikasyon hatları sinyalizasyon sistemleriyle teçhiz edilerek Scada Merkezinden kumanda edilecektir.

Sinyalizasyon Montaj Sözleşmesi

Sincan – Kayaş arasında trenlerin rayda kontrollü gidebilmesini ve haberleşmesini sağlamak amacı ile proje doğrultusunda, sinyalizasyon ve telekomünikasyon işleri anahtar teslimi yapılmaktadır. Teknik bina içleri dahil, yol boyu sinyalizasyon ve haberleşme kabloları çekilerek ekipman temellerinin konulması, sinyal ekipman montajlarının yapılması, ray devresi, bağlantı kutularının montajları makas motor kurulum ve ayarlarının yapılması, fiber kabloların sonlandırılması, istasyon kamera ve anons montajlarının yapılması, teknik binalara panolar yerleştirilerek tüm bağlantılar yapılıp etiketlenerek çalışır duruma getirilmektedir. Akülerin montajları, Gar CTC bina içerisinde düzenleme ve montajlar, makas ısıtıcı pano ve kablolama, sinyal enerji trafo, panolar kablolama etiketleme işleri yapılmaktadır. Bu çalışmalarda rayda giden araçlar, vinç, kepçe, ekip araçları kullanılmaktadır.