You are here:

Banaz TM – Çamsu DM ENH Elektrik Tesisi;

Banaz TM  ile Çamsu DM  arasında bulunan 8 adet yerleşim yeri, mevcut da Ekonomik ömrünü tamamlamış olan Demir, ağaç ve beton direkli hatla besleniyordu. Hat çok eski olduğu için sürekli arızalar meydana geliyor ve hat güzergahında herhangi bir Kesicili kabin olmaması nedeniyle herhangi bir yerdeki arıza da  tüm yerleşim yerleri bu arızadan etkileniyordu. Bu nedenle Banaz TM ile Çamsu DM  arasının Enerji Nakil hattı Galvaniz cıvatalı demir direkli (124 adet) ve21,8  km çift devre 2x(3×3/0)  iletkenli olarak yenilenmiştir. Hat güzergahında 1  adet Kesici ölçü kabini tesis edilmiştir. Güzergahta bulunana 8 yerleşim yerleri için, 13 direkli  1 km uzunluğunda 3xSW iletkenli, 12 direkli 1,4 km uzunluğunda 3×1/0 iletkenli yeni Enerji Nakil hattı tesis edilmiştir.

 

Nuri Şeker Caddesi ve civarı AG+OG Elektrik Tesisi

Nuri Şeker caddesi ve civarında  mevcut elektrik tesisinin çok eski ve ekonomik ömrünü doldurması, sürekli gerilim düşümlerinin oluşması, bu bölgede bulunan 25 adet özel trafo postası sadece 2 adet trafo merkezinden beslenmesi nedeniyle OG arızalarının  yoğun olması ve  arıza esnasında tüm bölgeyi etkilenmesi nedeniyle   bu bölgenin  tesisi yenilenmiştir. Mevcut havai hat olan tesis yeraltı şebekesi olarak tesis edilmiştir.

 

Yeni tesisin OG hatları ring sistemine göre yapılmış olup, bu nedenle tesiste 2  adet Dağıtım Merkezi ve çeşitli güçlerde 9 adet Monoblok trafo merkezi tesis edilerek muhtemel arızalarda etkilenecek abone sayısı minimuma indirilmiştir. Tesiste 483  adet Galvanizli aydınlatma direği ve çeşitli cins ve ebatlarda 100.367 mt yeraltı kablosu kullanılmıştır.

 

Köy ve mahalle Elektrik tesisleri;

Uşak merkez 3 adet köy (Derdent, Çiğerdedeve Eski güney) ile Banaz ilçesine bağlı 3 adet köyün(Kaylı, Hasanköy,  Çöğürlü)  mevcut elektrik tesislerinin eskimiş olmasından      dolayı sürekli arızaların meydana gelmesi ve mevcut hatların enerji ihtiyacını tam karşılayamadığından dolayı sürekli gerilim düşümlerinin olması nedeniyle bu yerleşim yerlerinin elektrik tesisleri beton direkli ( 830  adet )olarak yenilenmiştir. Bu 6 adet yerleşim yerlerinin enerji ihtiyacını karşılayabilmek için,  çeşitli güçlerde toplam 15  adet direk tipi trafo postası tesis edilmiştir. Ayrıca Uşak Merkez Selvioğlu köyü, Susuzören köyü ile Banaz ilçesi Öksüz köyü civarında bulunan diğer köylere bağlanan ENH larında meydana gelen arızalarda, etkilenen tesis sayısını azaltmak için bu köylere 3 adet Kesici Ölçü Kabini tesis edilerek, arıza sayısı ve etkilenen yerleşim yeri sayısı minumuma indirilmiştir.

 

Karma OSB irtibat işi;

Uşak merkez de yeni tesis edilmiş olan TEİAŞ 100 MVA gücündeki KOSB indirici Merkezinden Bölme DM, Kalfa DM , Cezaevi DM ve Sivaslı grubu ENH larını beslemek amacıyla bu tesis yapılmıştır. Bu iş için 1 adet Dağıtım Merkezi ile çeşitli cins de 25197 mt OG kablosu ile yeraltı tesis yapılmıştır.

 

Kemal Öz Mahallesi AG+OG elektrik Tesisi;

Uşak merkezde bulunan Kemal Öz Mahallesi kentin yeni yerleşim yeri ve yoğun yapılaşmanın olması nedeniyle, mevcut havai hat AG+OG elektrik tesisinin ekonomik ömrünü tamamlaması ve yeni yapılan yapılaşmayı karşılayamaması nedeniyle, bu mahallenin elektrik tesisi yeraltına alınarak yenilenmiştir. Bu iş kapsamında, 2 adet prefabrik Dağıtım Merkezi, 12 adet Monoblok Beton Trafo merkezi, çeşitli güçlerde 14 adet güç trafosu kullanılmıştır. Ayrıca  tesiste 1436 adet Galvanizli aydınlatma direği ile çeşitli cins ve ebatlarda 222.487 mt AG+OG yeraltı kablosu kullanılmıştır.

Uşak İli İşletme Müdürlüğü Elektrik Tesis Yapım İşleri

Örencik TM – Eşme sanayi DM Enerji Nakil Hattı;

Bu iş kapsamında 27,97 km 145 adet Galvaniz cıvatalı direkli ( çift devre 2x(3×477 MCM) , 12,6 km 103 adet Galvaniz cıvatalı direkli tek devre 3×3/0 ve 9 km 76 adet Beton direkli 3XSW tertipli Enerji Nakil Hattı tesis edilmiştir. Yine bu iş kapsamında Örencik TM ile Eşme sanayi DM arasına 5 adet Dağıtım Merkezi tesis edilmiştir. Ayrıca bu güzergah etrafında bulunan yerleşim yerlerini beslemek için 4 adet Kesici Ölçü Kabini (Beton Köşk) tesisi edilmiş ve bu merkezlerden etraftaki 26 adet yerleşim yerinin enerji  ihtiyacı sağlanmıştır.

 

Köy ve mahalle Elk. Tesisleri;

Eşme ilçesine bağlı, 18 adet köy ve mahallenin mevcut elektrik tesislerinin eskimiş olmasından dolayı sürekli arızaların meydana gelmesi ve mevcut hatların enerji ihtiyacını tam karşılayamadığından dolayı sürekli gerilim düşümlerinin olması nedeniyle bu yerleşim yerlerinin elektrik tesisleri beton direkli ( 2560 adet )olarak yenilenmiştir. Bu 18 adet yerleşim yerlerinin enerji ihtiyacını karşılayabilmek için,  çeşitli güçlerde toplam 35 adet direk tipi trafo postası tesis edilmiştir.

 

Karahallı AG-OG Elektrik Tesisi;

Karahallı ilçesinin mevcut elektrik tesisinin çok eski ve ekonomik ömrünü doldurması, sürekli gerilim düşümlerinin oluşması ve  tesis eski olduğu için arızaların meydana gelmesi nedeniyle ilçenin tesisi yenilenmiştir. Mevcut havai hat olan tesis yeraltı şebekesi olarak tesis edilmiştir.

Yeni tesisin OG hatları ring sistemine göre yapılmış olup, bu nedenle tesiste 1 adet Dağıtım Merkezi ve çeşitli güçlerde 9 adet Monoblok trafo merkezi tesis edilerek muhtemel arızalarda etkilenecek abone sayısı minimuma indirilmiştir. Tesiste 547 adet Galvanizli aydınlatma direği ve çeşitli cins ve ebatlarda 67.300 mt yeraltı kablosu kullanılmıştır.

 

Sarıdere KÖK – Eğlence KÖK ENH Tesisi;

Sarıdere köyü ile Eğlence köyü arasında bulunan 18 adet yerleşim yeri, mevcut da Ekonomik ömrünü tamamlamış olan Demir, ağaç ve beton direkli hatla besleniyordu. Hat çok eski olduğu için sürekli arızalar meydana geliyor ve hat güzergahında herhangi bir Kesicili kabin olmaması nedeniyle herhangi bir yerdeki arıza da  tüm yerleşim yerleri bu arızadan etkileniyordu. Bu nedenle Sarıder köyü ile Eğlence Köyü arasının Enerji Nakil hattı Galvaniz cıvatalı demir direkli (92 adet) ve 15,7 km 3×3/0 iletkenli olarak yenilenmiştir.

Hat güzergahında 4 adet Kesici ölçü kabini tesis edilmiş olup, güzergahtaki 18 adet yerleşim yeri bu kabinlerden beslenmiştir. Bu 18 yerleşim yerleri için, 50 direkli  4 km uzunluğunda 3xSW iletkenli, 174 direkli 23 km uzunluğunda 3×1/0 iletkenli yeni Enerji Nakil hattı tesis edilmiştir.

 

Köy ve mahalle Elektrik tesisleri;

Ulubey  ilçesine bağlı, 8 adet köy ve mahallenin mevcut elektrik tesislerinin eskimiş olmasından      dolayı sürekli arızaların meydana gelmesi ve mevcut hatların enerji ihtiyacını tam karşılayamadığından dolayı sürekli gerilim düşümlerinin olması nedeniyle bu yerleşim yerlerinin elektrik tesisleri beton direkli ( 596 adet )olarak yenilenmiştir. Bu 8 adet yerleşim yerlerinin enerji ihtiyacını karşılayabilmek için,  çeşitli güçlerde toplam 11 adet direk tipi trafo postası tesis edilmiştir.

 

Aybey DM – Hacıkadem DM  AG+OG elektrik Tesisi;

Uşak merkezde bulunan Aybey  Mahallesi kentin yoğun yerleşim yerlerinden olup, mevcut havai hat AG+OG elektrik tesisinin ekonomik ömrünü tamamlaması ve yeni yapılan yapılaşmayı karşılayamaması ayrıca ve güç kayıplarının yoğun olması nedeniyle  bu mahallenin elektrik tesisi yeraltına alınarak yenilenmiştir. Bu iş kapsamında, 3 prefabrik 3 adet de MOD5B olmak üzere 6 adet Dağıtım Merkezi , 19 adet Monoblok Beton Trafo merkezi, çeşitli güçlerde 26 adet güç trafosu kullanılmıştır. Ayrıca  tesiste 926  adet Galvanizli aydınlatma direği ile çeşitli cins ve ebatlarda 289.318 mt AG+OG yeraltı kablosu kullanılmıştır.